DOLAR 13,5701
EURO 15,3499
ALTIN 774,57
BIST 1.810
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karaman 9°C
Karla Karışık Yağmur
Karaman
9°C
Karla Karışık Yağmur
Per 11°C
Cum 12°C
Cts 11°C
Paz 12°C

Atilla ZORLU’nun Başarı Öyküsü

Atilla ZORLU’nun Başarı Öyküsü

Atilla ZORLU'nun Başarı Öyküsü
Karaman’ın ilçelerinden Ermenek Belediye Başkanı Atilla ZORLU ;
Karaman ili Ermenek ilçesinde doğdu. Ortaöğrenimi Konya Gazi Lisesi’ nde tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. İlk öğretmenlik deneyimini Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı olarak 1996 -1999 yıllarında Konya’ da gerçekleştirdi. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim dalı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Vatani görevini 2005 yılında Ardahan’ da yerine getirdi. Halen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Anabilim dalında doktora eğitimine devam etmektedir. Atatürkçü Düşünce Topluluğu, TEMA Vakfı, Taşeli (Ermenek-Sarıveliler-Başyayla) Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Yörük Türkmen Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar aktif yöneticilik faaliyetlerini sürdürdü. Yaklaşık 19 yıldır Karamanoğlu Mehmet bey Üniversitesi Tarih bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapan Zorlu bu dönemlerde çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Atatürkçülük ve Cumhuriyet Ekonomi Politikaları ile Yakınçağ Siyasi Tarihi üzerine çok sayıda kongre ve sempozyumda konuşmacı olarak görev almıştır .Atilla Zorlu 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İyi Parti Karaman Bölgesi, 2’nci sıradan millet vekili adayı olmuştur.
Zorlu evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Karaman Milletvekilini Seçiyor

Atilla ZORLU'nun Başarı Öyküsü
Azim ve İnancın Birleştiği Başarı Öyküsü
“İdare hizmetini bir ibadet olarak gören ve bunun karşılığını yalnız ve yalnız Yüce Allah’tan bekleyen….
‘Bir saat adalet, yetmiş yıllık ibadetten evladır’ anlayışı gereği, halkının cebinde gözü olmayan, gözü gönlü tok idareciler tarafından yönetilen bir Ermenek idealim var” diyerek seçim sürecine iddialı bir giriş yapan Atilla Zorlu sürekli olarak dile getirdiği partizanlığın Ermeneğe zarar vereceğini düşündüğünü ve bu sebeple Ermenek halkının ERMENEK için hep birlikte, bir arada olmaları gerektiğini benimsemiştir. Partizanlık gözetmeden Ermeneğe faydalı olan Emin Hami KOÇAŞ, Fikret ÜNLÜ, Lütfi ELVAN, Ahmet KELEŞOĞLU ve ismini sayamadığı Ermenek sevdalılarından aldığı bu ilhamla Ermeneğe hizmet edeceğini dile getirmiştir. Atilla ZORLU yurt içi ve yurt dışı gezilerinde gözlemleri neticesinde, sürekli gözüne çarpan güzellikleri memleketim Ermeneğe nasıl kazandırabilirim diye düşünmüştür. Hiç bir zaman hiç kimseyi kenara atmayan Atilla ZORLU her zaman Ermeneği Ermeneklilerle yöneteceğini gerek seçim çalışmalarında gerekse sosyal medya hesaplarında Ermenek halkıyla paylaşmıştır.

Atilla ZORLU'nun Başarı Öyküsü
Zaman zaman Yunus Emre’nin sözlerine de yer veren Atilla ZORLU Yunus Emre’nin bu sözünü özümsemiş , halkla ve hak ile hep iç içe olmuştur.
“Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için
Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldım…”
Seçim çalışmalarına 2 ay erken başlayan Atilla ZORLU Ermeneğin tozlu yollarını aşındırmıştır. Seçim çalışmaları sonlanana kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmamıştır. Siyasetçi olarak değil eğitimci olarak, yönetici olarak değil halk olarak , makam sevdalısı olarak değil hizmet bağımlısı olarak o sokakları her gün arşınlamıştır. Ayrıca Atilla ZORLU sadece halka değil Ermeneğe ait olan her şeye, herkese hizmet edeceğini belirtmiştir. Her sabah uyandığında penceresinin yanına gelmeyi alışkanlık edinmiş yabani kuş ve güvercinleri besleyip sadece insanlara değil rabbinin sessiz kulları olan hayvanlarada hizmet edeceğini göstermiştir. Sabah çalışmasına bir yaşlının kapısını çalarak hayır duasını alıp seçim çalışmasına başlamıştır. Atilla ZORLU yaşlı kuşak ve genç kuşağın sorunlarını dinleyerek ve bunları irdeleyerek çözümler üretmeye çalışmıştır. Yaşlı kuşağın tarihimiz olduğunu ve genç kuşağın geleceğimiz olduğunu benimseyen Atilla ZORLU herkesin gözünde takdir toplayarak çalışmalarına devam etmiştir. Şehir dışından plancılar, mühendisler, çevre düzenleyicileri getirerek görüş ve önerilerini alan Atilla ZORLU daha seçim olmadan çalışmalarına başlamıştır. Ermenek için kaybedecek vaktimiz yok , derhal çalışmalıyızı halkına göstermiştir.

Atilla ZORLU'nun Başarı Öyküsü
Seçim gününün gelip çatmasıyla Atilla ZORLU “KAZANAN ERMENEK KAYBEDEN YOK MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN” sözüyle oyunu kullanmış ve oy kullanılan okulları ziyaret etmiştir. 31 Mart akşamında sandıkta ki oyların sayılmasıyla en yakın rakibine %47 dilimlik bir oy farkı atmış ve İYİ PARTİ’nin %57 ile en yüksek oy oranı ile seçilen başkanı olmuştur. Mutluluğunu Ermeneklilerle paylaşan Atilla ZORLU adadığı kurbanlarla kent meydanında 4000 kişiye verdiği yemekle paylaşmıştır.
Başkanlığının İlk gününden itibaren halkla iç içe olan Atilla ZORLU seçim çalışmalarında taahhüt ettiği sözlerini yabana atmamış en baştan yerine getirmeye başlamıştır.
Seçim çalışmalarında Ermeneğin eksikliklerini fazlasıyla gören Atilla ZORLU , ilk başta iyi bir eğitimci olarak Ermeneği tarih çalıştaylarıyla buluşturmuştur. Ayrıca Ermeneğin önemli gelir kaynağı olan ceviz yetiştiriciliği ile ilgili Türkiye’nin dört köşesinden ceviz yetiştiriciliği ile ilgilenen , bilimsel çalışmalar yapan profesörleri halkı ile buluşturmuştur.
Ermenek halkına istihdam sağlamak isteyen Atilla ZORLU kilitli taş üretimini dışardan ithal etmek yerine Ermenek içerisinde üretmeye başlamış, üretilen taşlarla bozuk yolların onarımı yapılmıştır.
Gelecek çocuklarımızla inşa edilir diyerek iş yapmaya koyulan Atilla ZORLU küçük çocuklarıyla çarşıya gezmeye çıkan annelerin çocuklarının ihtiyaçlarını gidermeleri için bebek bakım ve emzirme odaları yaptırmıştır.
Hayvan sevgisi ile öne çıkan Atilla ZORLU belediyenin tesisinde dünyaya gelen yavru köpeklerden birini sahiplenmiş, adını fox koyup bakımını üstlenmiştir. Ermenek’te sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelerde kedi ve köpeklere kulübeler yaptırıp mamalarını düzenli olarak döktürmektedir. Ayrıca Ermenek içerisinde değil dağlık bölgelerdeki yabani hayvanlar içinde haftalık düzenli beslemeler yaptırmaktadır.
Halkıyla iç içe olan başkan Atilla ZORLU Ermeneğe dair çalışmaları harici sürekli makamında olup halkın sorunlarını birebir halktan dinleyip anında sorunların ilgilileriyle çözüm sunmaya çalışmaktadır.
Başkan Atilla ZORLU Ermeneğe yatırımların sürekli hale gelmesi için Ankara’daki bürokrasi ile bağlarını sıkı tutarak, Ermeneği bürokratik olarakta üst sıralarda tutmaya çalışmaktadır.
Atilla Zorlu 10 ay gibi bir kısa sürede başkanlık döneminde seçim sürecinde vaat ettiği sözlerinin çoğunu yerine getirmiş bundan sonraki zamanlarında da çalışmalarında başarılı olabileceğini kanıtlamıştır.

ibrala.com olarak başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

TIKLA RADYO DİNLE Televizyon İzle
Karaman Dijital Kütüphanesi Kuruldu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.