DOLAR

13,6150$%0.16

EURO

15,2528%-0.27

STERLİN

18,2753£%-0.21

GRAM ALTIN

792,08%-0,30

ÇEYREK ALTIN

1.287,00%-0,84

TAM ALTIN

12.688,00%-1,31

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Bir Babanın Yürek Yakan Paylaşımı!

Karaman’da infaz koruma memuru olarak görev yapan Ali Beke Bilgiseven, Konya’da bir hastanede görev yapan hemşire kızı Gülsüm Bilgiseven’in koronavirüse yakalanmasının ardından sosyal medya hesabından kızının hastanede çekilmiş bir videosu ile yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edroğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yardım istedi.

Bilgiseven yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

” Canım bebeğim kızım Gülsüm Bilgiseven severek Kutsal olduğuna inanarak hemşirelik mesleğine gönül vermiş gurbette Urfa Diyarbakır İzmir devlet hastanelerinde ve şu anda Konya sağlık müdürlüğü Sarayönü aile hekimliği’de hemşire olarak görev yapmakta iken virüse yakalanmış kendisi yalnız Konya’da biz karaman da Bizim üzülmesin diye haber etmiyor, kendisinden haberimiz yoğun bakıma alınınca sağlık bakanlığından aradılar öyle haberimiz oldu en son ben görüştüğüm den benide karantinaya alıp çıkma yasağı verildi ama kızımın durumuna baba olarak üzülüyorum bir şey yapamadığım için sağlık bakanımızın ilgilenmesini sağlık çalışanlarının yardımcı olmasını istiyorum . Kızım mesleğine gönül vermiş kendi mutluluğunu dâhi feda etmiş evladım Bosna’da ikamet ettiği için 112 ambulans oradaki özel Bir hastaneye kaldırılıyor sağlıkçı olmasına rağmen eğitim araştırma hastanesi ne sevkedilip detaylı tetkik yapılması gerekirken ve kızım yalnız başına evde kalmasına başında anne baba olmamasına rağmen evine gönderilmiş günlerce süren acı içerisinde dün gece özel taksi tutarak acil olarak konya meram tıp fakültesi hastanesi acile getirilip orda şimdiye kadar nerde kaldınız diyerek Allah razı olsun doktorlar hemen yoğun bakıma yatırıyor. Şu cuma günü yüzü suyu hürmetine dualarınızı bekliyoruz . Sayın bakanım ve ilgililerden yardımcı olmasını istiyorum Allah için.”

 

bir-babanin-yürek-yakan-paylasimi

Ayrıca, İbrala.com Haber Müdürü Zülküf Atael’in telefon ile ulaşarak, konu hakkında bilgi aldığı baba Ali Beke Bilgiseven, yaptığı paylaşımı bir baba olarak elinden anca bunun geldiğini, kendisinin Karaman’da izolasyonda olduğunu kızının da Konya’da hastanede olduğundan dolayı ve vatandaşların dua etmelerini istediği için yaptığını belirterek,

 

” Ben Ali Beke Bilgiseven, aslen Karamanlıyım ve İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapmaktayım. Kızım Gülsüm Bilgiseven, 03 Kasım 2020 gününden bir hafta gibi bir zaman önce rahatsızlanmış, biz o tarihte kendisi ile görüştüğümüzde bize iyi olduğunu söyledi, fakat bizim Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekiplerinin bizi temasınız var mı diye aramasından sonra haberimiz oldu. Sonrasında ben kızımla görüşme yaptığımda sesinin iyi gelmediğini düşünerek bir gün sonra 04 Kasın 2020 günü eşimi Karaman’dan bir taksi ile Konya Bosna’ya kızımın yanına gönderdim. Annesi kızımın yanına gittiğinde perişan halde bulmuş, belki ben annesini yanına göndermesem kızım orada yalnız başına bitkin halde ölecekti.

 

Kızım Gülsüm, pandemi sürecinde gönüllü olarak, kendisinden fedakarlık yaparak, Konya’da bir aile hekimliğinde görev yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde görev yaptığı aile hekimliğinde bulunan doktor arkadaşın koronavirüs testi pozitif çıkmış ve doktor ile birlikte orada çalışan bir kaç kişi hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmış. Kızımda 03 Kasım günü rahatsızlanarak eve gelen ambulansla Konya’da bulunan bir hastaneye kaldırılmış, tedavi süreci bitmeden kızım iyileşmeden tekrar ambulasla evine gönderilmiş. Annesi iyiki yetişti şuanda yine Konya’da bir hastanede yoğun bakımda tedavi altında. Ben kızımın durumunu Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekibinin beni aramasıyla öğrendim. Ben bir hafta önce kızım ile görüştüm, bana sordular, temasınız var mı diye bende evet kızım ile görüştüm diye belirttikten sonra bende evimde izalasyona alındım.

Yaptığım paylaşım sonrası kızıma ulaşan bazı yetkili kişiler, babanız yaptığı paylaşımı kaldırsın, sıkıntı olmasın gibisinden kızımla iletişim kurmaya çalışmış. Ben bir baba olarak vatandaşlarımızdan dua etmelerini istemek, hem de başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere yetkililere sesimi duyurmak için yaptım ve yaptığım paylaşımında arkasındayım bütün sorumluluk bana ait. Ben hiç kimseyi ya da bir kurumu kuruluşu kötülemek amaçlı yapmadım.

Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya Gülsüm’ün bir sağlık çalışanı olduğunu belirterek kendilerinin konu ile ilgilenmelerini rica ediyorum, herşeyden önce benim kızım bir insan bununda göz önüne alınmasını istiyorum. Bizim devletimiz o kadar güçlü o kadar büyük bir devlet ki salgının ilk ortaya çıktığı günden itibaren uçaklarla ambulanslarla dünyanın dört bir yanından vatandaşlarımızı ülkemize, yurtlarına getirerek tedavilerini yaptılar. ben devletimizin bu hususta da gereken ilgi ve hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

Sizlere de bizim derdimize ortak olduğunuz için, göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanız için çok teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram