DOLAR

13,5513$%-0.96

EURO

15,1222%-0.94

STERLİN

18,1617£%-0.88

GRAM ALTIN

777,23%-1,36

ÇEYREK ALTIN

1.261,00%-1,07

TAM ALTIN

12.527,25%-1,07

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Ermenek twitter’da linç ediliyor!

Twitter’da Ermenek ve Ermenek’teki kısıtlamalar gündem oldu.

Korona vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle Karaman Ermenek ilçesinde bir dizi kısıtlamalar uygulanmaya başlamıştı. Bugün akşam saatlerinde sanki bir düğmeye basılırcasına binlerce twit atılmaya başlandı. #ErmenekKaymakamıHayırdır ve #MaskeileBoğuluyorum etiketleri bir anda Türkiye gündeminde ilk sıralara geldi.

Haberin yapıldığı esnada halen Türkiye sıralamasında Ermenek birinci sırada. İşin ilginç tarafı yapılan paylaşımların bir çoğunun kısıtlamanın detaylarından haberdar olmadığı da aşikar. Tarımsal üretimin yasaklandığı, çiftçinin mağdur edildiği gibi konular ön plana çıkarılıyor. Oysa ki kısıtlama açıklamasında böyle bir durum söz konusu değil.

Bu yaşananların ardından Ermenek Kaymakamlığı açıklama yapmak durumunda kaldı.

ERMENEK KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN YAPAILAN AÇIKLAMADA

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Ülkemiz genelinde uygulanan tedbirlerin ilçemizde de uygulanmasına rağmen son dönemde vaka sayılarında ciddi bir artış yaşandığı, bu artışın temel nedeni olarak ise civar il ve ilçelere gidiş gelişlerin büyük rol oynadığı tespit edilmiştir.

Yerinde karar döneminin başlayacağı 1 Mart öncesinde ilçemizdeki durumun daha iyi duruma gelebilmesi amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ilçe mahallelerimiz ve köylerimizde karantina uygulanmasına karar verilmiştir.

Alınan bu karar sokağa çıkma kısıtlaması niteliğinde olmayıp ilçemize kontrollü giriş çıkış ile ilçe içi hareketliliğin azaltılmasını içermektedir.

Bahse konu hıfzıssıhha kurulu kararıyla halk sağlığını en üst seviyede korumak ve vatandaşlarımızın ilçe içinde hareketliliğini en aza indirmek amaçlanmaktadır.

Temel gayemiz tüm vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve en kısa sürede güzel, sağlıklı günlere kavuşmaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram

instagram volgers kopen volgers kopen