DOLAR 7,8102
EURO 9,3401
ALTIN 447,48
BIST 1.284
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karaman 10°C
Parçalı Bulutlu

Karaman AK Parti yeni yönetiminde kimler var?

Karaman AK Parti yeni yönetiminde kimler var?
14.11.2020
A+
A-
Abone Olun

AK Parti Karaman İl Başkanlığının 7. Olağan Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut İl Başkanı Abidin Çağlayan yeniden seçilirken, kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da video konferans sistemiyle bağlanarak konuşma yaptı.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Koordinatörü Mehmet Sait Kayan ve Karaman Milletvekili Recep Şeker ile ilçe ve belde belediye başkanları, teşkilat mensupları ve partililer katıldı.
Kongrede konuşan İl Başkanı Abidin Çağlayan, “AK Partimiz 19 yıl önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruldu. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sloganıyla tanınan siyaset yolunda 3 Kasım 2002’de iktidara gelerek reformları ve seçim başarılarıyla dolu 19 yılı geride bıraktık. Ülkemiz 18 yıl önce 3 Kasım 2002’de çok kritik bir seçim yaparak demokrasiden ekonomiye her alanda tarihi önemle değişim sürecine girdi. 3 Kasım 2002’de ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti’nin bir başarısı değil aynı zamanda aziz milletimizin siyasete, yönetime el koyması kötü gidişe dur demesidir” diye konuştu.

“Bütün dünyanın gözü AK Parti’de ve Türkiye’dedir”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da yaptığı konuşmada, “Bütün dünyanın gözü AK Parti’de ve Türkiye’dedir. Neden AK Parti’de ve Türkiye’de derseniz; Çünkü AK Parti iktidara geldiği günden itibaren bir mücadelenin içerisine girdi. Bizim dünyanın sadece bir kesiminin refahı ve mutluluğu için kurulmuş düzenli bir mücadelemiz var. Bizim derdimiz var. Bizim hedeflerimiz var. Biz bütün Türkiye ve bütün Dünya mazlumları için umut olmuş bir partiyiz. O yüzden AK Parti’yi sadece bir siyasi parti olarak görmek onu küçümsemektir. O yüzden AK Parti sadece Türkiye ile sınırlamak yine onu küçümsemektir. AK Parti bu dünyanın umudu olmuş lideri Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bütün dünyaya umut sağlayan barış getiren huzur getiren bir dava arkadaşı ve bir aile olmuştur artık. Bütün dünyayı kucaklayan bir aile haline gelmiştir. Bizler bu sorumluluğu ve vebali bu görevi unutmamalıyız. Bu ülkenin geleceği mazlumların geleceği için çalıştığımızı hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.
Kongreye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da video konferans sistemiyle bağlanarak bir konuşma yaptı.

Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ise konuşmasında

“Karaman 7. Olağan il kongremize hepiniz hoş geldiniz Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Rabbim 7. Olağan kongremizi hayırlara vesile kilsin inşallah.

Değerli dava arkadaşlarım,

AK Partimiz, 19 yıl önce Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Erdemliler Hareketi” olarak başlayarak ve 14 Ağustos 2001’de “AK Parti” adıyla Türk siyaset sahnesinde yerini aldı.

“Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sloganıyla çıkılan siyaset yolunda, 3 Kasım 2002’de iktidara gelerek, bütün engellemelere rağmen reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 19 yılı geride bıraktık.

Ülkemiz, 18 yıl önce 3 Kasım 2002 de çok kritik bir seçim yaparak, demokrasiden ekonomiye, her alanda tarihi önemde bir değişim sürecine girdi. 3 Kasım 2002’de ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti’nin bir başarısı zaferi değil aynı zamanda aziz milletimizin siyasete, yönetime el koyması, kötü gidişe dur demesidir. 3 Kasım, AK Parti iktidarı için değil, Türk demokrasisi için bir milattır, tarihi bir başlangıçtır.

3 Kasım 2002’den bu yana kesintisiz iktidarda olan AK Parti, geçen yıllar içinde milletimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşadı. AK Partimiz sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşımda, kardeşlikte, demokraside ve daha birçok alanda atılan büyük adımlarla adeta ülkemizde bir sessiz devrim gerçekleştirdi. Bunun yanında bulunduğu coğrafyaya ve dünya siyasetine yön verdi.

Geride bıraktığımız 18 yıllık iktidar sürecinde milletimize hiç mahcup olmadık. Hep alnımız dik olarak yolumuza devam ettik. Bu süreçte milletimiz de bizi asla yalnız bırakmadı, hep bizimle beraber yürüdü. AK Parti bizzat bu milletin ta kendisidir. AK Parti bu ülkede her bir vatandaşımızın içinde kendi hayallerini ve hedeflerini bulduğu, kendine yer bulabildiği, kendini evinde hissettiği dev bir çatıdır.

AK Parti hizmet aşkıdır. Birliktir, dirliktir, inançtır, güvendir, umuttur. Bu aşk, bu güven, bu umut bugün sadece Karaman’ı, Anadolu’yu, Trakya’yı, değil, Suriye’yi, Orta Doğu’yu, Balkanları, Afrika’yı, Asya’yı, Trablusgarp’ı ve Karabaği kuşatmıştır.

Tıpkı bir fidanın toprakla buluşması gibi 19 yıl önce kurulan AK Parti, asırlık bir çınar gibi kök saldı budak saldı tüm Türkiye’yle ve dünyayla adeta bütünleşti.

19 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler – saatler, kritik zamanlar oldu.
Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı.

AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü.

AK Parti bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da güçlendirip sıkılaştırdı. Geçen 18 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi.

Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletine duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir.

AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur.

Bugün üzerinde ısrarla konuşulan siyasi istikrar ve ekonomik istikrarın kaynağı, özgüvenle atılan tüm adımların kaynağı hep tek başına iktidar olmuştur.

Türkiye, dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden şekillendiği şu kritik süreçte, tarihî bir mücadelenin içindedir. Milletimizin birliği ve beraberliği ile devletimizin büyüklüğünden aldığımız güçle, bu mücadeleyi başarıya ulaştırmakta kararlıyız. Biz kendimiz ve tüm insanlık için adil, ahlaklı, iyi, güzel, hayırlı olanı istiyoruz.

AK Parti Allah’ın rızasını, milletin desteğini, ümmetin duasını, insanlığın sevgisini hedefleyerek kuruldu ve bugüne kadar da aynı anlayışla hareket etti.

AK Parti’nin, kuruluşundan bugüne yaptıklarıyla ve duruşuyla Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren, koskoca bir ümmetin umutlarını canlandıran, insanlığın önünde yeni kapılar açan bir parti kimliğine sahip olmuştur.

Ülkemizde savunma sanayisinde 18 yılda uygulanan özgün ve milli üretim modeliyle birçok başarılı projelere imza atıldı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘kötü komşu, bizi ev sahibi yaptı”.150 yıldır ürettirilmeyen milli piyade tüfeğimiz bu dönemde üretildi. Yakın tarihte silahlı İHA teknolojisini yurt dışından tedarik edemezken bugün hem kendine yeten hem de silahlı insansız hava aracı ihraç eden bir konuma ulaştık. Zırhlı kara araçları, yerli helikopter ve ilk milli korvetimiz MİLGEM bu dönemde geliştirilip envanterimize girdi. Yine radar teknolojileri, akıllı mühimmat, elektronik sistemler, akıllı yazılım sistemleri, haberleşme teknolojilerinden birçok sistem ve bileşenlerini tasarlayıp üreterek hem ordumuzun ihtiyaçları karşılıyor hem de ihraç ediyor hale geldik. Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken bu salgında en çok ihtiyaç duyulan solunum cihazını sayılı günler içinde üretmekle kalmayıp ihtiyaç sahibi ülkelerde gönderdik. Bu durum ülkemizin teknolojik kapasitesinin nasıl bir boyuta ulaştığının somut göstergelerinden sadece bir tanesidir.

AK Parti Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıllık iktidarında, Türkiye’nin Libya’da, Orta Doğu’da, Balkanlar’da, Mavi Vatan AK Denizde, Suriye’de, Karabağ’da, Irak’ta ve Afrika’da attığı adımların, ortaya koyduğu irade, giriştiği mücadele gelecek yarım asrı, hatta bir asrı biçimlendirecek öneme sahiptir.

Bu minvalde bugün Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’in ortaya koyduğu ve onun liderliğinde AK Parti Türkiye’nin son 18 yılının mimari olmanın yanında, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları ile de ülkemizin istikrarı ve istikbaline emin adımlarla yürüyeceğiz.

Değerli dava arkadaşlarım,

Tüm insanlığı etkileyen COVID-19 salgını ve karantina sürecinin ardından normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu gönül seferberliği programı kapsamında Karaman AK Parti il teşkilatları olarak Karaman il merkezi ve ilçelerimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretlerde bulunup Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik. Seferberlik kapsamında esnaf ve hemşerilerimizi ziyaret ederek sorunlarını dinleyerek çözüm yolları aradık.

Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri doğrultusunda AK Partimize her yıl bir milyon yeni üye kazandırma çalışmaları kapsamında, ilimizin toplam seçmen sayısının % 25’ni AK Partimizin üyesi yaparak hamdolsun bu yılki ilimize düşen hedeflere ulaşmış bulunmaktayız. Yeni üye çalışmaları kapsamında gecesini gündüzüne katarak köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak partimize yeni üye kazandırma noktasında çalışmalarda bulunan teşkilat mensubu arkadaşlarıma, mahalle ve köy başkanlarıma ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

“Her üye 1 fidan 1 milyon yeni üye” derken fidan dikmenin ötesinde, çocuklarımıza her bakımdan daha güçlü bir Türkiye bırakmanın kararlılığını da ifade ediyoruz. AK Parti ailesi olarak geleceğin emaneti olan doğaya değer katma gayreti içerisinde olduk. İktidara geldiğimiz günden bu yana 4,7 milyar fidanı toprakla buluşturduk.

Bugün dikilen fidanlar her yıl büyüyüp serpilirken çocuklarımız da onlarla birlikte ülkemizin geleceğini kucaklamaya talip bir donanımla kendilerini geliştirecekler. Toprak ne ekersen onu verir. Toprağa ne kadar emek verirsen o kadar karşılık alırsın. İnsan da öyledir. Bunun için biz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz.’ diyen bir medeniyet birikimine ve inancına sahibiz. Evliya Çelebi bugünkü manzaranın tersine yemyeşil bir Anadolu tasviri yapıyor. Demek ki kaybımız çok. Yurt edindiği toprağa ‘ANA’ diyen bir millet olarak her bakımdan kayıplarımızı telafi edeceğiz. Hem toprağımızı fidanlarla buluşturacağız hem yeni nesillerin gönüllerini tarihimizle, kültürümüzle, medeniyetimizle şenlendireceğiz. AK Parti büyüdükçe Türkiye de daha yeşil, daha temiz bir çevreye kavuşacaktır inşallah

İşte bizde bu anlayışla hareket ediyor, geçmişten aldığımız ilhamla geleceği şekillendirmenin mücadelesini veriyoruz.

Amacımız Karaman’la bir olmak, hemhal olabilmektir. Milletimizin verdiği emaneti en vakur, en asil şekilde temsil edebilmektir. Hiçbir başarımız bizi şımartmayacak. Taşıdığımız hiçbir sıfat bizi milletimizden koparmayacaktır. Karaman’ı şerefimiz bildik, bilmeye devam edeceğiz.

Ezelden başlayıp ebede kadar devam edecek bu kutlu yürüyüşte, Karaman Ak Parti il Teşkilatları olarak bizlerde gerek parti içi çalışmalarımızda, gerekse vatandaşlarımızla olan ilişkilerimizde “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol” emrini ilke edineceğiz. Sevgi dilini egemen kılarak, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, bıkmadan, usanmadan omuzlarına ağır yük binen liderimizin yüküne ortak olarak davamıza sahip çıkacağız.

Bugüne kadar bu davaya emek vermiş hizmet etmiş, hizmet etmeye devam eden herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ayrıca bu kutlu davaya hizmet etmiş fakat aramızdan ayrılarak, Hakka yürüyen her bir gönüldaşımıza Rabbimden rahmet diliyorum.

Katılım ve katkılarınızla 7. olağan il kongremizi demokrasi şölenine dönüştürmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyor yeni seçilecek arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor tebrik ediyorum. Ak Parti 7. olağan il kongresi seçim sürecimizin teşkilatlarımız, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabb’imden niyaz ediyor sizleri saygıyla selamlıyorum.” ifadesine yer verdi.

 

YENİ YÖNETİM KURULU

ASİL YEDEK
1 ABDULKADİR ERDEMSOY 1 RAŞİT UĞUR
2 AHMET HAKAN TÜRKMEN 2 AHMET SARI
3 AHMET TOZAN 3 FATİH YILMAZ
4 ALİ AKGÜL 4 İRFAN TEZ
5 ALİ AKTAŞ 5 MAHMUT BÜYÜKEMRE
6 AYŞENUR BENDERLİOĞLU 6 ÖZCAN DİNLER
7 AHMET AÇIKALIN 7 RUHAN TOKAY
8 CEMAL KESKİN 8 BÜNYAMİN YILMAZ
9 ELMAS COŞAR 9 MUHAMMED COŞAR
10 EMİNE SUCİ 10 FATİH DEMİREL
11 FADİM GEVREK 11 HASAN HANÇER
12 GÜZEL HABALI 12 ALİ YILMAZ
13 HACI İBRAHİM YILDIZBAŞ 13 SUAT AKBAY
14 HACI MUSA CERAN 14 NURAN SEZER
15 HALİL ESEN 15 HATİCE ÇALIŞKAN
16 HALİL İBRAHİM KOCA 16 AYŞE KARAEMİNOĞULLARI
17 HİKMET DÜZENLİ 17 SAADET ÖZKAN
18 İLHAMİ SOYSAL 18 ESMA AN
19 İLKER BÜYÜKYARMA 19 NURAN CENGİZ
20 KAZIM İŞÇİ 20 AYŞE İLHAN
21 KEMALETTİN AFACAN
22 KERİM DOĞAN
23 LEYLA BENDER
24 MAHMUT SELİM DÜLGER
25 MUHAMMET FATİH SEVİM
26 MUHAMMET FATİH YURTBAŞ
27 MUSA BÜYÜKYARMA
28 NECDET BAŞTOKLU
29 OSMAN AYDIN
30 ÖZLEM ATTAR
31 PINAR AKTAŞ
32 RAMAZAN YILDIRIM
33 RECEP LALE
34 SERKAN ALTUN
35 ŞÜKRÜ AKMAN
36 ÜMİT SÖNMEZ
37 VURAL ELDOĞAN
38 ZELİYHA AKCAN
39 ZEYNUR YİĞİT

 

İL DİSİPLİN KURULU ADAYLARI
ASİL YEDEK
1 MURAT ÖZTÜRK 1 RECEP AFACAN
2 FAHRİ ÇATAV 2 MEHMET BAY
3 CAFER BİNİCİ 3 ALİ AKKAFA
4 MUSTAFA HABACI 4 ALİ ÖZBAY
5 ALİ İHSAN ALANLI 5 MUHAMMET ALİ ALTAŞ
PARTİ  İÇİ  DEMOKRASİ HAKEM KURULU ÜYE ADAYLARI
ASİL YEDEK
1 MEHMET YURTBAŞ 1 BAHTİYAR KAYHAN
2 İRFAN KAYGISIZ 2 AYHAN AÇIKALIN
3 NAZMİ ÜNLÜ
BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ
ASİL YEDEK
1 ABİDİN ÇAĞLAYAN 1 MEVLÜT SARITAŞ
2 MEHMET SAİT KAYAN 2 AVNİ GÜMÜŞALAN
3 FATMA ÇOŞTU 3 YUSUF ÇETİN
4 MUSTAFA KALE
5 FEYZULLAH TUNÇ

TIKLA RADYO DİNLE Televizyon İzle
Karaman Dijital Kütüphanesi Kuruldu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.