DOLAR

13,4718$%-0.28

EURO

15,2551%-0.47

STERLİN

18,2469£%-0.07

GRAM ALTIN

802,44%0,26

ÇEYREK ALTIN

1.296,00%-0,08

TAM ALTIN

12.790,43%0,64

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Karaman yörükleri ” yörükler affetmeyecektir”

Karaman Boynuinceli Yörükleri Dernek Başkanı Emrah Metik ” Yörük düşmanlığını açığa vuranları da tarih te,Yörükler de affetmeyeceklerdir.” dedi.

Metik ayrıca açıklmasında: ” Gelinen noktada yaşanılan son olay neticesinde YÖRÜKLER’e resmen savaş açılmış, hakaretler edilmeye, Yörük Kültürünün sembolü olan karaçadırlarla ilgili türlü ithamlarda bulunulmaya başlanmıştır.Yaşanılan hadiseyi hiçbir şekilde YÖRÜKLER olarak kabul etmemiz hoş görmemiz mümkün değildir. Olayın resmi olarak neticesi belli olduktan sonra en sert tepkiyi yine biz YÖRÜKLER göstereceğiz.Yayın yasağı kararı olmasına rağmen bazı yayın organları olayın bütün detaylarını bildiklerini söyleyerek yayınlar yapmaktadırlar.Dediğim gibi bu olayların yaşanmış olma ihtimali bile YÖRÜKLER tarafından asla tasvip edilemez.Ama YÖRÜKLER ‘e açılan bu savaşı da asla kabul etmiyoruz.Olayı bahane ederek içindeki Yörük düşmanlığını açığa vuranları da tarih te,Yörükler de affetmeyeceklerdir.

Geriye doğru bir inceleyin,lüks villalarda, rezidanslarda büyük şehirlerde yaşanan onlarca yüzlerce cinsel istismar ve cinayet vakalarını görmedi mi bu millet ? Sadece 2020 yılındaki verilere göre; ceza mahkemelerine açılan dosyalardaki toplam “çocukların cinsel istismarı” suç sayısı : 17 bin 948… Açılan bu davaların 12 bin 504’ü mahkumiyet kararı ile sonuçlanmış.Burada görüleceği üzere mahkemeye taşınan şikayet sayısı sadece bir yılı incelediğimizde 17948’dir.Bu olayların hiçbiri karaçadırlarda yaşanmamıştır.Yörükler olarak hiçbir zaman yaşanan ve gündeme düşen bu tarz olaylarda hiç bir toplumu genelleme yaparak yargılamadık. Bizim için konu o toplum, bu toplum farketmez, suç şahsidir.Suçu işleyen kim olursa olsun yaşadığı toplumu karalamak yerine, suçlunun gerekli cezayı almasını isteriz.

Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.Yörükler bu ülkenin kurucularıdır, ondan önceki devletlerinin kurucuları olduğu gibi…YÖRÜKLER BU ÜLKENİN ÖZ EVLATLARIDIR #KARAÇADIRINÖZGÜRÇOCUKLARI #BOYNUİNCELİYÖRÜKLERİ .” diyerek açıklamasını tamamladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram