DOLAR 8,0580
EURO 9,6752
ALTIN 460,38
BIST 1.408
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karaman 25°C
Rüzgarlı
Karaman
25°C
Rüzgarlı
Paz 27°C
Pts 28°C
Sal 27°C
Çar 26°C

Karaman’da Belde Belediyesi logo yarışması düzenliyor

Karaman’da Belde Belediyesi logo yarışması düzenliyor

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesi yarışma düzenliyor.  Güneyyurt Belediyesi yeni logosu için yarışma düzenliyor. Güneyyurt’a farklı bir çehre kazandıran Belediye Başkanı Ahmet Arı, yaptığı yeniliklerle Taşeli bölgesinde adından söz ettiriyor.

Nizam Tavukçuluk Karaman

Sanal ortamda da değişimlere başladı.

Geçtiğimiz günlerde Güneyyurt belediyesinin internet sayfasındaki eksiklikler tamamlandı ve belediyenin sosyal medya hesapları açıldı. Başkan Arı beldeyi daha iyi temsil edecek yeni bir belediye logosuna ihtiyaç olduğunu ve Güneyyurt Belediyesi logo yarışması düzenlediklerini açıkladı.

Yarışmanın şartları ise şöyle;

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasının konusu, beldemizin
değerleri ifade edilerek ilişkilendirildiği, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanım imkânlarına sahip bir Güneyyurt Belediyesi Logosu’nun oluşturularak kurumsal işlemlerinde kullanılmasıdır.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

1. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına seçici kurul üyeleri ve yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz.

Yarışma, bütün vatandaşlarımızın katılımına açıktır.
Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına katılımından dolayı
katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarım ile katılabilir.
Yarışmaya katılacak tüm tasarımların “Güneyyurt Belediyesi” adı ve
belde oluş tarihi olan “1953” yılı ile birlikte değerlendirilmesine dikkat edilmelidir.
Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması; daha önce başka yarışmalara katılmamış, hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması gerekir. Yarışmaya sunulan tasarımın internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili web tabanlı arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmaması ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici kurul üyelerinin, kopya olduğunu tespit ettiği tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımların sahiplerine ödül verilmeyecek, ödül verildikten sonra kopya oldukları tespit edilen eserlerin sahipleri ödüllerini iade edeceklerdir.
Logo tasarımı, Güneyyurt Belediyesi’ni en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ile görsellik açısından anlaşılır, ayırt edici nitelikte olmalıdır. İstenilen tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar dijital ortamlarda, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logo tasarımının çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (kurumsal kimlik, antetli kâğıt, faks, dergiler, bültenler, kataloglar, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta v.b.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.
Logo tasarımı yatay ve dikey formatlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.
Seçici Kurul, yarışmaya katılan bütün tasarımların Güneyyurt Belediyesi’nin ihtiyacını karşılayamadığını düşünmesi durumunda hiçbir tasarımı değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar. Seçici kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma iptal edilebilir ve yeni tarih belirlenerek yarışma tekrarlanabilir.
Yarışmaya sunulacak tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe Illustrator ya da CorelDraw gibi vektörel tabanlı grafik tasarım programları ile hazırlanmalıdır. Elle çizilmiş veya elle renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.
Yarışmaya katılanların eserleri, Belediye başkanınca görevlendirilen bir kişi tarafından numaralandırılarak, eser numaraları yarışmacılara bildirilmeyecektir. Yarışmada hangi eserin kime ait olduğu gizli tutularak, seçici kurul hangi eserin kime ait olduğunu bilmeyecektir.
Yarışmacılar tasarımlarını dijital depolama aygıtları ile elden veya guneyyurtbelediyesi@gmail.com adresine isim, soyisim ve telefon numarası bilgileri ile mail olarak gönderebilecekler.
Yarışmaya katılan yarışmacılar, her bir tasarım için kısa cümleler ile logolarının hikâyelerini yazacaklardır.
Yarışma sonunda Güneyyurt Belediyesi’nin yeni logosu olmaya değer bulunan tasarım herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın ve Güneyyurt Belediyesi’nin kurumsal kimliğin bir ifadesi olarak kullanılarak herhangi bir telif ücreti ödenmeksizin basılı ve görsel materyal üzerinde süresiz kullanılacaktır.
Güneyyurt Belediyesi “Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması” sonucu 1. seçilerek Güneyyurt Belediyesi’nin Yeni Logosunun tasarım sahibi, tasarımın bütün yasal ve kullanım haklarını Güneyyurt Belediyesi’ne devrettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına gönderilecek eserlerin son teslim tarihi 31 Mart 2021 Çarşamba günü mesai bitimidir

Yapılan açıklamanın detayları bu şekildeydi.

TIKLA RADYO DİNLE Televizyon İzle
Karaman Dijital Kütüphanesi Kuruldu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.