DOLAR

13,6097$%0.13

EURO

15,2549%-0.25

STERLİN

18,2921£%-0.12

GRAM ALTIN

794,63%0,02

ÇEYREK ALTIN

1.290,00%-0,61

TAM ALTIN

12.709,86%-1,14

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Karaman’da Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Karaman’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törende, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
Vali Işık, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdu işgal etmiş olan emperyalist devletlere karşı başlattığı kurtuluş savaşı sonucunda kurulduğunu söyledi.

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Büyük önder Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti yıkmak, milli birlik ve beraberliği bozmak için dün olduğu gibi bugünde emperyalist devletler ve onların içerdeki işbirlikçileri ellerinden geleni yaptığını ifade eden Işık, şunları kaydetti:

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
“Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Bu büyük bayram hepinize kutlu olsun. En iyi yönetim biçimi olan Cumhuriyet Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yurdumuzu işgal etmiş olan emperyalist devletlere karşı başlattığı kurtuluş savaşı sonucunda kurulmuştur.
Büyük önder Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi yıkmak, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak için dün olduğu gibi bugünde emperyalist devletler ve onların içerdeki işbirlikçileri ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Buna karşı koymanın yolu kaynağını Atatürk Milliyetçiliğinden alan hangi etnik kökenden olursa olsun Ne Mutlu Türküm sloganını kendine şiar edinmekten, yine anayasamızda vücut bulan Türk Devleti Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez Bir Bütündür ilkesine sahip çıkmaktan geçmektedir. Devletin Tekliği ve Milletin birliği tartışma konusu edilemez.
Bugün ülkemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Bunu daha ileriye götürmek muassır medeniyet seviyesinin de üzerine çıkarmanın yolu milli birlik ve beraberlikten ve çok çalışmaktan geçmektedir.

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Milli Bayramlar Milli birlik ve beraberliği pekiştiren günlerdir. Birlikte kutlandığında coşkusu artar. Aksi takdirde milli birlik ve beraberlik ruhunun yerini ayrıştırıcı, ötekileştirici kutuplaştırıcı bir durum alır. Bayramlarımızı bile birlikte kutlayamaz duruma gelirsek milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların oyununa gelmiş oluruz. Demokratik platformda kutlama komitelerinde bayram programlarımızı yapıp buna göre hareket ettiğimizde inanın bayramı tadında ve büyük coşku ile yaşarız.

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tarafından hediyeleri takdim edildi. Kutlamalar yüzlerce resmi aracın tören geçişi ile sona erdi.
Törene, Vali Mehmet Alpaslan Işık ile Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın yanı sıra CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Karaman'da Cumhuriyet Bayramı kutlandı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram