h Dolar 13,4946 %0.04
h Euro 15,2883 %0.04
h Altın (Gr) 795,03 %0,20
a

Okullar Hafta Sonu Açık mı Olacak?

Okullar Hafta Sonu Açık mı Olacak?
0

BEĞENDİM

Okulların açılmasıyla birlikte yeniden başlayan yüz yüze eğitimin kesintisiz devam edebilmesi için alınması düşünülen bir dizi tedbir masada. Düşünülen tedbirler içerisinde ikili eğitim yapan okul sayısının artırılması ve hafta sonu eğitimi de var.

Yetki İl Milli Eğitim Müdürlerinde Olacak

Covid 19 salgın tedbirlerinde öncelik okulların açık olması ve yüz yüze eğitime kayarken, her aşamada yeni kararlar alınması ve duruma göre değişiklik yapılması ihtimalleri gündeme geldi. Hürriyet Gazetesinden Nuray babacan’ın haberine göre, Bakanlar Kurulu toplantısının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB), pandemi kararları konusunda ilgili bakanlıklarla seri toplantılar yapılıyor. Toplantılarda 58 bin okul, 18 milyon lise altı öğrencinin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmesi için okullara, acil olarak toplamda 1 milyar lira gönderildiği bilgisi verildi. Türkiye genelinde sınıf ortalamasının 22 öğrenci olduğu, 30-40 öğrencinin aynı sınıfta ders gördüğü illerin başında, İstanbul ve Şanlıurfa’nın geldiği belirtildi. Okullarda pandemi sürecinin doğru yönetilmesi için, yerelde MEB il müdürlüklerine büyük görev düştüğü, her il, her ilçe ve her okul için gerekirse farklı önerilerin gündeme gelebileceği belirtiliyor. MEB’in bünyesinde pandemi sürecini yöneten uzman bir ekip oluşturulduğu, bu ekibin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu gibi çalışacağı, okulların ve öğrencilerin durumuna göre hızla karar değiştirileceği ifade ediliyor.

Konu ile ilgili olarak Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

Karaman Telegram

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.