h Dolar 13,4939 %0.08
h Euro 15,3001 %0.08
h Altın (Gr) 796,39 %0,36
a

Türkiye dünyanın en büyük uydu fuarında görücüye yeni ürünler çıkarttı

Türkiye dünyanın en büyük uydu fuarında görücüye yeni ürünler çıkarttı
0

BEĞENDİM

Profen’in teknoloji, inşaat ve yaşam bilimleri alanlarında ürün ve  hizmet sunduğunu belirten Havuzlu, teknoloji iş biriminin altında  telekomünikasyon altyapıları, uydu yer kesimi sistemleri, telemetri sistemleri,  savunma teknolojileri projeleri, veri merkezi tasarım ve kurulumu gibi hizmetleri  kamuya ve özel müşterilerine sağladıklarını söyledi. Havuzlu, uydu  teknolojilerinde yaşanan gelişmelere dikkati çekerek, “Son dönemde uydu  teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak, yerde kullanılan  teknolojilerin de kökten değişmesi gerekiyor.” dedi.

YENİ NESİL ÜRÜNLER ABD’DE SERGİLENİYOR

Havuzlu, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen ve dünyanın en  büyük uydu fuarı olarak kabul edilen Satellite 2021’de Profen’in de boy  gösterdiğini ifade ederek, “Satellite 2021’de Ar-Ge ürünlerimizden Nspector ve Visionic’i sergiliyoruz.” diye konuştu.

Gerçek zamanlı spektrum analizörü olan “Nspector”ün, çok küçük  taşıyıcılar ve işaret sinyalleri dahil her tür uydu, kablo veya karasal kablosuz  taşıyıcıyı ölçmek ve taşıyıcı izleme uygulamaları için kullanıldığını anlatan  Havuzlu, bu sistemden radyo ağlarının daha verimli şekilde tesis edilmesi,  spektrum gözlem ve yönetimi, enterferans tespitleri, EMI/EMC testlerinin  yapılması gibi faaliyetlerde rahat ve güvenli bir şekilde yararlanıldığını  bildirdi.

Havuzlu, fuarda sergiledikleri bir diğer ürün olan Visionic Yönetim ve  Kontrol Sistemi sayesinde, uydu yer istasyonları, veri merkezleri, sinyal işleme  ve dağıtma merkezlerinin izlenmesi, kontrolü ve yönetiminin sağlandığını  vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Giderek daha da makineleşen ve sayısallaşan dünyamızda uydu yer  istasyonu, veri merkezi, bina ve fabrika gibi tesislerde bulunan cihaz ve  sistemlerin etkin bir şekilde gözlemlenmesi ve kontrol edilmesi her zaman  problemli olmuştur. Şirketimiz tarafından geliştirilen ‘Profen Visionic Yönetim  ve Kontrol Sistemi’ iş akışlarını düzenleyen, bakım süreçlerini yönetebilen,  belirlenen formatta ve kriterlerde raporlama yapabilen ileri seviye özelliklerle  tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürün olarak kullanıcıların hizmetine  sunulmuştur.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

Karaman Telegram

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.