DOLAR

13,6562$%0.46

EURO

15,2417%-0.37

STERLİN

18,2998£%-0.1

GRAM ALTIN

787,67%-0,86

ÇEYREK ALTIN

1.277,00%-0,99

TAM ALTIN

12.624,91%-1,80

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Zorlu “Memleket sevdasını kongre heveslerine kurban etmemek gerekir”

Karaman Ermenek İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Sarıtaş yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi:

“Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu son günlerde yapmadığı işleri sahiplenmeye, AK Parti’nin ve özellikle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’ın ilçemize kazandırdığı eserleri kendi yapmış gibi göstermeye çalışmaktadır. Zorlu’nun bu tavrı en hafif tabiriyle “Emek hırsızlığı”dır. Atalarımızın bu konuyla ilgili çok güzel de bir lafı vardır: Yiğidi öldür, hakkını yeme.

Bizler AK Parti Ermenek İlçe Teşkilatı olarak Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’yu bilerek veya bilmeyerek yaptığı bu yanlıştan dönmeye ve hakkı sahibine teslim etmeye davet ediyoruz. Eğer hangi eseri kimin yaptığını da bilmiyorsa buradan kendisine kimin neyi yaptığını bir kez daha hatırlatalım:

1- Ermenek merkezdeki bahçelerin sulama suyu ile ilgili problemi Sayın Lütfi Elvan’ın girişimleri ile çözülmüştür.

2- Çevre Yolu’nu şehir merkezine bağlayan bağlantı yolu belediye sınırlarında olmasına rağmen Sayın Lütfi Elvan’ın girişimleri ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Görüldüğü gibi her iki projeyi de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan, Ermenekli hemşehrilerimiz adına sahiplenmiş ve gerçekleşmesi için büyük bir çaba sarfetmiştir.

Hal böyle iken, Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’nun Ermenekli hemşehrilerimiz adına AK Parti’ye ve Sayın Bakanımıza teşekkür etmesi gerekirken, bu eserleri kendi yapıyormuş gibi lanse etmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

AK Parti Ermenek İlçe Başkanlığı olarak ilçemize kazandırdığı eserler için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız, hemşerimiz, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’a teşekkürü her zaman bir borç biliyor, kendisine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Bu açıklamaya cevap olarak Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu yaptığı açıklamada

“Sevgili hemşehrilerim ,Belediye başkanlığı görevini devraldığım gün Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın resminin kaldırıldığını farkettim. Hemen Rahmetli Fikret Ünlü ve Ahmet Keleşoğlu büyüklerimizinde resimlerinin olduğu bir pano ya resmini astırdım.Bunu da yaparken amacım kimseye şirinlik yapmak değil VEFA mızın gereği olarak düşündüm. Ben MİLLET İTTİFAKI adayı olarak seçilmiş İYİ PARTİ li bir belediye başkanıyım.Seçim kampanyamız boyunca ve halen parti rozeti takmadım ve şuana kadar hizmet ederken partili ayrımı hiç yapmadım.Yaptigimi iddia edene hodri meydan diyebilirim.
Benim için esas olan Ermeneğin ve Ermenekli’nin menfaatidir. Ermeneğin menfaati olan herkonuda tereddütsüz herkesle işbirliği yapariz.Hatta bu yüzden Ocak 2020 ERSEV isimli bir dernek oluşturarak Ermenegimizi PARTİLER ÜSTÜ bir akıl ile yönetmenin yolunu açtık.
Rahmetli Fikret Ünlü bakanlığı döneminde Ermenege yaptığı hizmetleri MHP li belediye başkanı döneminde hiç parti ayrımı yapmaksızın gerçekleştirdi. Şimdi de sayın bakanımız Lütfi Elvan memleketine tabiki çok katkısı olmustur , olacaktır da.Bu insanlarin siyasi polemiklerin dışında tutulması gerektiğini düşünüyorum.
Mevlüt Sarıtaş’in basın aciklamasini ciddiye almıyorum çünkü ben 15 ay boyunca ne sayın Lütfi Elvan hakkında ne de eski belediye başkanı aleyhinde bir kelime etmediğim gibi her Zaman” çivi cakandan Allah razı olsun ” dedim….
Ben ekip arkadaşlarım ve secmenlerimin desteği ile Ermenek tarihinin en yüksek oyu ile seçilmiş belediye başkaniyim.Ermenek te hemen hemen 3 kişiden 2 sinin teveccühü ile seçildik.
Mevlüt bey in iddialarına gelince Elektrik santrali olarak bilinen yerin (maraspoli) anahtarı belediyedir.Su kullanım hakkı da öncelikle
1-İçme suyu
2-Sulama suyu
3-Su artarsa enerji üretimi şeklindedir.Biz belediye ve Ermenek sulama kooperatifi yonetimi ile defalarca DSİ bölge müdürlüğünde, Ozbeyler A.Ş. ile görüşmeler yaparak çözüm aradık.
Mevlüt bey kendisinin de içinde yer aldığı yönetim döneminde 2013 yılında 49 yıllığına maraspolinin suyu Özbeylere verilmiştir. BAŞARI Emin hami Koçaş 1934 yılında yapılan elektrik santralimizi yeniden ERMENEK E GERİ KAZANDIRMAKTİR…
– Keleşoğlu camii -Kazanci göbeği arası asfaltlama çalışması 2014 yılında ihale edilmiş bir çalışmadır ve mutlaka sayın bakanın gayretleri ile olmuştur. Paylasimlarimda bakan beye her zaman teşekkür etmişizdir.
Bir dahaki belediye seçimlerine 4 yıl var.Ben sizlere 4 yil Ermenek için neler yapabiliriz sorusuna cevap aramaya mevcut yönetime çözüm ortağı olmaniz davetini pandemi döneminde Engellemelere maruz kaldık, devlet kurumlarından maske alamadık ama vatandaşlarımıza mazeret üretmek yerine oturduk maske urettik kimseyi maskesiz bırakmadık.
11 projelerimizin tamamı Ermenek te istihdam ve ekonomik sorunlarımıza yönelik olmasına rağmen engellendiğini biliyorum…Bütün bunlara rağmen Ermenekli’nin fidanının cansuyunu ,şehir içine serilen asfalt üzerinden siyaset yapma polemiğine dahil olmayacağım. Asfaltlanmasi gereken 8700 metre daha yolumuz var. Katkısı olan herkese parti gözetmeksizin bütün bilboardlarda teşekkür ederiz. Mevzu bahis olan ERMENEK ise gerisi ayrıntı…..
Bu yazıma verilen cevaplara da yorumlara cevap yazmayacağım.
Memleket sevdasını kongre heveslerine kurban etmemek gerektiğini düşünerek mevlüt bey e yaklaşan ilçe kongresinde başarılar diliyorum…
Selam ve dua ile” diyerek açıklamasını tamamladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram