DOLAR

13,4606$%-0.36

EURO

15,2844%-0.26

STERLİN

18,2014£%-0.31

GRAM ALTIN

798,34%-0,25

ÇEYREK ALTIN

1.291,00%-0,15

TAM ALTIN

12.726,10%0,21

a
Karaman Haber
Karaman Haber

Kadıköy’de her şey hazır!

Üstün Lig’de kalan 8 haftanın 5’ini iç meydanda oynayacak Fenerbahçe’de Kadıköy’de şahsi hazırlıklar olacak. Ülker Stadı’nda yedek kulübelerinden, soyunma odalarına, otoparklardan stat giriş çıkışlarına kadar her şey tedbirler ölçüsünde düzenlenecek.
Birinci olarak soyunma odası konusunda Fenerbahçe’nin bir bahtı olacak. Rakip grupla hane sahibi ekibin soyunma odaları külliyen birbirinden bağımsız koridorlarda konum alıyor. Bu nedenle iki ekip soyunma odası yolunda denk gelmiyor.
Stat giriş çıkışlarında da farklı kapı alternatifleri olduğu için iki ekip, tıpkı alanlardan giriş çıkış yapmayacak. Bununla bir arada basın içtima odasında koltuk sayısı azaltılıp, içtimaî aralık kurallarına nazaran dizilecek.

Almanya örneği
Yeniden basın tribününde de hudutlu sayıda gazeteci olacağı için denetimler yapılıp, içtimaî uzaklık kurallarına nazaran oturulması istenecek ve herkesin kendi yanı olacak.
Yedek kulübeleri bir başka değerli husus. Burada da Ülker Stadı’nın fiziki yapısının avantajı kullanılacak. Tıpkı Almanya örneğinde olduğu üzere, yedek kulübelerini genişletmek bölgesine acilen kulübelerin ardında Fenerim Alt tribününe oyuncular yerleşecek. Meydana çok yakın olduğu için ısınmaya gidilirken ya da oyuna girilirken hengam kaybı olmayacak.

Otopark kuralları

Ülker Stadı’nda otoparklarda da hususî pratikler olacak. Bunlardan biri İngiltere’deki tatbike emsal halde araçlar arası uzaklık kuralı.. Yani futbolcular, teknik ekip, idari ekip ya da başkanlar, stat içerisindeki 2 katlı örtülü otoparkı kullanacak. Lakin burada 2 ya da 3 araç boşluk bırakacak halde park yapılacak. Böylelikle otomobillerin da yan yana olmaması sağlanacak.

 Sürekli dezenfekte edilecek
Ülker Stadı’nda dezenfekte çalışmaları artarak sürecek. Hem kulüpteki işçi kısımlar hem idare tarafı hem de stadın esas kısımları mütemadi temizlenecek.
Basın tribünü maç öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek. Tuvaletler mütemadi denetimden geçirilecek. Stat içerisinde soyunma odalarında, yedek kulübelerinde, basın içtima odasında, otoparklarda, hakem odasında, koridorlar ve çıkış tünelinde dezenfekte çalışmaları yapılacak.

Samandıra korunacak
Sarı-lacivertli grup, öbür ekiplerde olduğu üzere Samandıra Tesisleri’nde tedbirlerini ağır halde sürdürecek. Haziran ayıyla birlikte artık taktik çalışmalar ve grup çalışmaları sürat kazanacak. Bayramdan sonra birinci denemeler yapılacak. Ekibin lig ve kupa maçlarına artık külliyen hazırlanması için çift kale maç nizamları ayarlanacak.
Fakat bu aşamaya geçildiğinde oyuncu odaları, duşluklar ve gayri tüm sahalar her an dezenfekte edilip, futbolcuların sorun yaşamaması sağlanacak. Spor salonu en az müddetle kullanılıp, futbolcuların konutlarındaki aletlerden faydalanması istenecek. Tartı çalışmaları farklı pratiklerle alanda ak havada gerçekleşecek.

Valencia’nın Altıncı La Liga Şampiyonluğu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Haber Cep telefonu Uygulaması Karaman Facebook Grubu Karaman İnstagram

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Karaman Telegram