DOLAR 7,3549
EURO 8,7024
ALTIN 455,95
BIST 9,6243
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Karaman 31°C
Az Bulutlu
devren satılık market
devren satılık market

Karaman’da Devletten Satılık Daire

devren satılık market
Karaman Facebook GrubuKaraman Haberleri İnstagram'da
Karaman Whatsapp
Abone Olun

Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kentteki kamu konutlarının satışa çıkaracağını duyurdu.
Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kamu konutlarının satılarak ekonomiye kazandırılması amacıyla İlimizde bulunan Hazineye ait 24 adet kamu konutunun satış ihalesi 21 – 22 Temmuz 2020 tarihlerinde Milli Emlak Müdürlüğümüzce yapılacaktır.
Lojmanların Satış İhaleleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesi (https://www.milliemlak.gov.tr/) ile Müdürlüğümüz (https://karaman.csb.gov.tr/) internet sitesinde yayımlanmaktadır.
Kamu konutlarının satışı ilanda belirtilen ihale saatine kadar ilanda belirtilen belgelerle birlikte ihale komisyonuna başvuranlar arasında, belirlenen bedel üzerinden başlamak kaydıyla açık artırma usulü ile yapılacak olup en yüksek bedeli teklif eden isteklinin teklif ettiği bedel uygun bedel olarak kabul edilecektir.
Satışı Yapılacak Kamu Konutlarına ilişkin;
Kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulan kamu konutlarından ihalenin yapıldığı tarihte; adlarına görev, sıra ve hizmet tahsisli kamu konutu tahsis edilen (şartlı tahsisler dâhil) ve fiilen konutta oturanlar öncelikli alım hakkına sahiptir.
Satış ihalesi, varsa öncelikli alım hakkı ve sahibi belirtilmek suretiyle on beş iş günü içinde onaylanır. Öncelikli alım hakkı bulunanlara, ihalenin onaylandığı tarihten itibaren beş iş günü içinde ihale bedelini ve ödeme koşullarını gösteren tebligat yapılır ve bu durum şartnameye eklenir. Bu durum eş zamanlı olarak en yüksek teklif veren istekliye de bildirilecektir.
Öncelikli alım hak sahibinin kamu konutunu satın almak istemediğini bildirmesi, süresi içerisinde herhangi bir bildirimde bulunmaması ya da yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, en yüksek teklifi veren istekli tarafından satış bedeli peşin veya Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen şekilde en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda ve taksitlerle kanunî faizi ile birlikte ödenebilmektedir.
Öncelikli alım hak sahibinin; kamu konutunu satın almak istemesi ve süresi içerisinde satış bedelini peşin olarak ödemesi veya peşinatı ödeyerek Taksitli Satış Sözleşmesini imzalaması halinde bu durum İhalede en yüksek teklifi veren istekliye bildirilecektir.
4706 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 17 nci maddesinin dördüncü fıkrasının (p) bendi gereğince, mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler, vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan kamu konutu, satış tarihini takip eden yıldan itibaren beş yıl süre ile emlak vergisine tâbi tutulmamaktadır.
23 Temmuz 2020 tarihinde ise Sudurağı Kasabası sınırları içerisinde bulunan 8 adet taşınmazın tarımsal amaçlı kullanılmak üzere 5 yıllığına kiralama ihalesi ile 3 adet taşıtın satış ihalesi yine Milli Emlak Müdürlüğümüzce yapılacaktır.
Kamu konutu satış, taşınmaz kiralama ve taşınır satışına ilişkin ilan aşağıda yer almaktadır.
Ayrıca belirtilen ilan Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) ilan panosunda da ilan edilmiş olup, ayrıntılı bilgi almak isteyen hak sahibi veya vatandaşların Milli Emlak Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir.” denildi.


Karaman Bilgi Yarışması Karaman Dijital Kütüphanesi Kuruldu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

1.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla
Cep Telefonu Uygulamanızı Ücretsiz
HEDİYE EDİYORUZ
Size Web Sitesi Yapalım
ibrala Medya Kampanya
Bilgi İçin Tıkla
Size Web Sitesi Yapalım
ibrala Medya Kampanya
1.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla
Cep Telefonu Uygulamanızı Ücretsiz
HEDİYE EDİYORUZ
Bilgi için Tıkla